Koci świat


Koci świat – jak go zrozumieć?

koci wiatKoci świat tych tajemniczych stworzeń łączy w sobie wiele z pozoru sprzecznych cech. Z jednej strony to bardzo przymilne i subtelne zwierzęta, potrafiące tulić się głośno mrucząc i przejawiając prawdziwe uosobienie spokoju, a z drugiej to najsilniejsze drapieżniki żyjące na lądzie. Nieprawdą jest, jak ciągle słyszymy, że koty są samotnikami poruszającymi się własnymi ścieżkami, lecz przeciwnie w podobny do ludzi sposób mają mocno rozwinięte więzi rodzinne i poczucie własności.

Są przy tym niesamowitymi obserwatorami. Nie jesteśmy w stanie zauważyć jak często jesteśmy pod obserwacją naszych ulubieńców. Dlatego czasami się dziwimy – dlaczego kot się na nas obraził? Tak, nie wszyscy wiedzą, że potrafimy zranić jego uczucia, a on potrafi się całkiem poważnie obrazić nie „rozmawiając” z nami nawet przez kilka dni. Choć podobnie jak psy traktują nas jako członków swojej rodziny mają do nas zupełnie inne podejście. Pies całkowicie podporządkowuje się człowiekowi jako jego poddany, kot natomiast traktuje nas jak dziecko rodziców.

Koci świat, jak widzimy jest dziwny, niewyjaśniony i kryje w sobie wciąż wiele tajemnic.

Wszystkich miłośników i przeciwników kotów pragniemy zaprosić do lektury cyklu artykułów dotyczących zachowań w stosunku do człowieka i przedstawicieli swego gatunku. Będziemy starali się zamieszczać kilka artykułów w miesiącu.

Zachęcamy do komentowania i wyrażania swoich opinii, a także sugestii jakie tematy Państwa interesują. Postaramy się spełnić Państwa oczekiwania.

 

Zapraszamy na nasz blog o kotach