Kocia osobowość


Zagadki kociej osobowości…

kocia osobowośćOdruchy praktycznie wszystkich gatunków kotów są zautomatyzowane. Jednak chyba każdy właściciel kota może potwierdzić, że mimo tego, każdy mruczek odznacza się swoją indywidualną osobowością. Niektóre zachowania kotów mogą nas zdumiewać, a nawet szokować.

 Kocia osobowość obserwowana przez wiele lat wskazuje , że koty potrafią doskonale wczuć się w stan emocjonalny swego pana. Nie zawsze jednak to okazują. Nierzadko jednak dochodzi do sytuacji, że kot kładzie się obok swojego smutnego pana, czy zapłakanej pani i tuli się, obejmując łapkami. Przypomina to opiekę kotki nad kocięciem.

Z zachowania wielu kotów wynika także, że bardzo dobrze potrafią one odgadnąć, do czego służą ludziom przedmioty codziennego użytku. Niejeden kot woli pić wodę ze szklanki umieszczonej na blacie lub prosto z kranu. Niektórzy właściciele opisują także takie zachowania jak korzystanie z klamek, czy muszli klozetowej zgodnie z jej przeznaczeniem. Budzi to ogólną radość domowników, a także zdumienie gości.

Co więcej, możemy zaobserwować, że koty rozumieją naszą mowę lepiej, niż się nam wydaje. Wystarczy kilka razy wydać kotu wyraźne polecenie i wyegzekwować jego wykonanie, by mógł on zrozumieć jego sens. Nie znaczy to, że później automatycznie je wykona, ale tu wchodzi już w grę kocia chęć niezależności.

Oczywiście nie wszystkie koty będą się wyróżniały tego typu zaskakującym zachowaniem. Każdy z nich to zupełnie odmienna osobowość. Są koty gaduły i koty milczki, futrzaki towarzyskie i wręcz przeciwnie. Zwierzęta te różnią się także od siebie pod innymi względami, zupełnie zresztą jak ludzie, z których każdy posiada zupełnie inny zespół cech różniących ich od siebie, które jednak sprawiają, że są ludźmi.